Menu

S Vivatem nad Alpy

Sportovně-rekreační let motorovým kluzákem L-13 SW Vivat pro jednu osobu k horskému masivu Dachstein nad jezera Solné komory v okolí Bad Ischl.

Cena letenky 9.700,- Kč

V ceně letenky je doba letu cca 3 hodiny (+-5minut). Let je s mezipřistáním na sportovním letišti Gmunden-Laakirchen www.fliegerclub-traunsee.at. Na letišti je možné občerstvení v místní restauraci (není v ceně). Mezipřistání je také možné vynechat a prodloužit letovou dobu nad Alpami o cca10 minut.

Létáme z letiště Strakonice, případně i z letiště Frymburk u Lipna (dle dohody).

Let k Alpám a zpět probíhá obvykle ve výšce cca 300-400 m nad zemí. Cestou do Alp nebo z Alp je možné zhlédnout trojbarevný soutok řek  Dunaj, Inn a Ilz (Jilec) v Pasově, dále hrady a zámky na Innu a Dunaji.

Do Alp přilétáme nad jezerem Attersee a přibližně v úrovni vrcholků okolních hor pokračujeme okolo Wolfgangsee k otočnému bodu nad jezerem Hallstatter See u masivu Dachstein. Cestou zpět prolétáme na městem Bad Ischl a dále nad jezero Traunsee a město Gmunden. Následuje mezipřistání na letišti Gmunden-Laakirchen nebo let rovnou zpět do Čech.

Do Alp létáme i ve všedních dnech od jara do podzimu, obvykle brzy ráno, pouze za hezkého počasí a při dobré předpovědi počasí v celé trase. Termín se stanoví dle předpovědi počasí a potvrdí se den před letem. V případě, že by i přesto bylo nezbytné již zahájený let zkrátit z důvodu nenadálého zhoršení počasí neumožňujícího bezpečné provedení letu (např. při nepředpokládaném zvýšeném riziku bouřek apod.), bude část ceny letenky refundována a to ve výši 50,- Kč za každou neodletěnou minutu letu do doby 3 hodin (např. při zkrácení doby letu o 60min budou vráceny 3000,- Kč). O zkrácení nebo ukončení již zahájeného letu rozhoduje s konečnou platností pilot.

Z letadla Vivat je panoramatický výhled nerušený žádnými vzpěrami a výztuami, sezení je podobné jako v osobním automobilu. Nižší postavy mohou mít kvůli lepšímu výhledu kabiny měkký zvýšený podsedák.

Sportovně-rekreační let letounem Vivat je vhodný pro účastníky od cca sedmi let. Kabina je relativně prostorná i pro vyšší postavy s výškou okolo dvou metrů. Do hmotnosti účastníka cca 90 kg je možné lety provádět bez omezení a je možné let zahájit s plnou palivovou nádrží (50 l Naturalu), která umožňuje celý tříhodinový let i s navigační rezervou. V případě vyšší hmotnosti účastníka je nutné tankované množství paliva před vzletem úměrně snížit, ovšem palivo je možné dotankovat přimezipřistání na letišti Gmunden-Laakirchen. Vyšší hmotnost účastníka než 90 kg, prosím, s námi dopředu konzultujte.

Více fotek zde